Kawiarnia Bon Ami

Kawiarnia Bon Ami mieści się przy ul. Kanoniczej 11 (w lokalu, w którym wcześniej królowała księgarnia Bona). Jesteśmy przedłużeniem tradycyjnej krakowskiej Cukierni Starowicz, istniejącej od 1965 roku. Częstujemy ciastami, tortami i wyrobami cukierniczymi tworzonymi z naturalnych, dobrej jakości składników, w oparciu o autorskie, wieloletnie receptury. Pod nowym szyldem nadal panuje duch Bony - imię królowej słychać w nazwie, Jej portret wisi na starym miejscu, powiększony wizerunek, wzbogacony o naszą interpretację, wyszedł z książek na regały, a jednym z naszych flagowych ciast jest właśnie Królowa Bona.
Do słodkości serwujemy świetną kawę z lokalnej palarni kawy, również lokalną herbatę, gorącą czekoladę z prawdziwej czekolady i… książki! Fascynujemy się przede wszystkim literaturą dla dzieci, dlatego najwięcej znajdziecie u nas książek dla najmłodszych czytelników. Do rozległych podziemi zapraszamy na różne spotkania i wydarzenia kulturalne dla dzieci i nie tylko oraz autorskie warsztaty - literackie, artystyczne, a także cukiernicze. 
Bon Ami to przestrzeń przyjazna dzieciom i rodzicom, zwierzakom i ich opiekunom, grupom przyjaciół oraz indywidualistom... Słowem: otwarta dla wszystkich. Pełna dobrych smaków, zieleni i kultury, a przede wszystkim - entuzjazmu, pasji i serca, który wkładamy w jej tworzenie.

Księgarnia pod Globusem

Nie przesadzimy pisząc, że metalowy globus wieńczący wieżę zegarową na ulicy Długiej 1, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Krakowa. I dalej – gdyby spytać nawet najstarszych mieszkańców miasta z czym kojarzy się im globus z rogu ulicy Długiej i Basztowej, odparliby bez namysłu: z księgarnią. Skojarzenie tego unikatowego miejsca z wyjątkową księgarnią utwierdza się z każdym rokiem.

Księgarnia Pod Globusem to nowoczesne przestronne i jasne wnętrze wypełnione od podłogi po sufit książkami. Mamy szeroki asortyment tytułów dla dzieci, dobrą literaturę i piękne albumy. Dostarczamy też książki na specjalne zamówienie – dokonane w naszej księgarni lub on line. Wiemy, co mamy na półkach i chętnie się tą wiedzą dzielimy, doradzając i – odradzając. Można do nas przyjść, usiąść na czerwonej kanapie i poczytać. Albo wziąć udział w warsztatach dla dzieci, na których powstają dzieła sztuki. Lub posłuchać, jak czytamy bajki razem z dziennikarzami RMF Classic. Lub włączyć się do dyskusji o  węgierskich politykach, modzie i podróżach na Syberię. Zapraszamy!

Massolit Books

Massolit Books&Cafe to niezależna anglojęzyczna księgarnio-kawiarnia mieszcząca się w samym centrum Krakowa, przy ulicy Felicjanek 4.
Na gości Massolitu czeka aromatyczna kawa z lokalnej palarni, tradycyjne wypieki amerykańskie przygotowywane codziennie w naszej piekarni, a przede wszystkim szeroki wybór literatury anglojęzycznej. Można się rozgościć w jednym z przytulnych pokojów wypełnionych aż po sufit książkami. Specjalizujemy się przede wszystkim w polskiej literaturze tłumaczonej na angielski, beletrystyce, szeroko pojętych naukach humanistycznych, historii, muzyce, sztuce, ale to oczywiście nie wszystko! Każdy z pewnością znajdzie u nas coś dla siebie.
Mamy także osobny kącik z literaturą dziecięcą, zarówno w języku angielskim, jak i po polsku. Przygotowaliśmy tam także wszystko inne potrzebne do rozbudzenia dziecięcej wyobraźni (kredki, zabawki, miękkie poduchy).
Zapraszamy serdecznie na poczytanie z kawą i ciastkiem do Massolitu. :)

Księgarnia BONA - zamknięta

Pod Wawelem, ale nie w przenośni, a dosłownie, bo przy ulicy Kanoniczej 11, mieści się Bona. Jedyne miejsce w Krakowie, które łączy pełnowartościową księgarnię z kawiarnią z prawdziwego zdarzenia. W zabytkowej kamienicy, z historyczną piwnicą oraz pięknym widokiem na jeden z najpiękniejszych kościołów Krakowa, bazylikę św. Piotra i Pawła. Jednak umiejscowienie Bony w tak majestatycznym otoczeniu ani trochę nie ujmuje nam ciepła i przyjazności. Od początku staramy się być miejscem skierowanym dla każdego, kto lubi spokój i kameralną atmosferę. Ale bez żadnego zadęcia! Po kilku latach funkcjonowania możemy z nieskrywaną dumą stwierdzić, że wrośliśmy w pejzaż tej części miasta stając się punktem spotkań nieprzebranej ilości miłośników książki i kawy, którzy przychodzą do nas regularnie, tak po prostu – żeby usiąść na dłuższą chwilę i odpocząć.
Jako księgarnia oferujemy staranny wybór beletrystyki, literatury faktu (biografie, reportaże), a także albumów z każdej dziedziny (od malarstwa i fotografii, przez architekturę, po design i komiks). Naszą chlubą pozostaje dział z książkami dla dzieci i młodzieży – bodaj największy i najpilniej przez nas uzupełniany o najpiękniejsze książki na rynku. W opozycji do wielkich księgarni sieciowych staramy się dbać o każdego, indywidualnego gościa księgarnii zawsze jesteśmy gotowi zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć poszukiwaną przez Was książkę.

Bonobo - Księgarnia i kawiarnia podróżnicza

Nasza księgarnia to przestrzeń szczelnie wypełniona subiektywnym zestawem przewodników, albumów, reportaży, i wszelkiego rodzaju literaturą podróżniczą, która stanowić może literacką inspirację i zachętę do podróży po Krakowie, Małopolsce, Polsce i wreszcie całym świecie. Posiadamy na półkach szeroki wybór książek wydawnictw takich jak Bezdroża, Helion, Pascal, Czarne, Książkowe Klimaty, Sorus, Libra, Zysk, Zeszyty Literackie, Claroscuro, Wiatr od Morza itp., itd. A że jak powszechnie wiadomo, książki najprzyjemniej czyta się z kubkiem herbaty albo filiżanką kawy w dłoni, można też z kieliszkiem wina – w Bonobo to proste, bo z wybraną książką możesz się zaszyć w naszej kawiarni, łącząc dwie drobne przyjemności… Nasza kawiarnia to aromatyczna kraina wschodnich herbat, brazylijskiej kawy, chilijskiego wina i wyśmienitych piw z niewielkich, lokalnych browarów; co dzień inne, ale zawsze wegańskie, wytrawne tarty, smakowite pasztety, pyszne ciasta, słodka baklava – a wszystko to w kameralnym, niebanalnym wnętrzu - idealnym dla wielbicieli przestrzeni niesformatowanych. Mamy też propozycje dla miłośników spotkań: spotkania z podróżnikami - pasjonujące opowieści, piękne zdjęcia, slajdowiska; wieczory autorskie - książkowe premiery; etnobotaniczny cykl Marka Styczyńskiego; Dyskusyjny Klub Czytelniczy - spotkania z reportażem; spotkania kół naukowych krakowskich uczelni – goszczą u nas antropolodzy, iberyści, Bliskowschodnie Koło Naukowe; przedstawiamy też baśnie dla dorosłych i spektakle teatralne dla dzieci, organizujemy też liczne kameralne koncerty - muzyczne wojaże po świecie.

Księgarnia Italicus

Italicus - to bezpośredni importer, dystrybutor i księgarnia wydawnictw włoskojęzycznych i publikacji italianistycznych, który działa na rynku polskim od 1991 roku i posiada w swojej ofercie ok. 2000 tytułów.
Naszą specjalnością są podręczniki i materiały do nauczania języka włoskiego, oparte na metodach opracowanych przez profesjonalistów: nauczycieli i pracowników naukowych instytutów i uniwersytetów, zgodnie z obowiązującymi normami UE.

W ofercie księgarni znajdą Państwo:
- kursy do nauczania języka włoskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych: podręczniki, multimedia, ćwiczenia,
pomoce dydaktyczne, przewodniki dla nauczycieli,
- słowniki języka włoskiego, w tym specjalistyczne,
- podręczniki do historii literatury i antologie,
- materiały przygotowujące do egzaminów CELI i CILS każdego stopnia
- przewodniki turystyczne po Włoszech,
- literaturę piękną i poezję: klasykę włoską, bestsellery, lektury dla uczących się, o różnym poziomie znajomości języka,
- tłumaczenia autorów polskich na włoski.

Główna Księgarnia Naukowa

Główna Księgarnia Naukowa znajduje się w miejscu, w którym
nieprzerwanie od prawie 100 lat mieściły się zawsze księgarnie.
Zmieniali się właściciele, ale krakowscy kliencie wiedzieili, że na
Podwalu znajdą książkę, któej szukają. Dziś nasza księgarnia zajmuje
900m2 powierzchni i sprzedaje 45 tysięcy tytułów książek z działów
naukowych, szkolnych, językowych, beletrystyki, poradników, przewodników i wielu, wielu innych. Ponadto oferujemy asortyment papierniczy i zaczęchamy do pobania aplikacji lojalnościowej. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android i iOS. Wreszcie, w dwóch
niedużych kawiarniach serwujemy kawę i herbatę. Zapraszamy!

Nasz Instagram

Nasz Facebook

Księgarnia Fankomiks

Księgarnia  specjalizuje się w  komiksach i mandze. W ofercie jest też duży wybór fantastyki, gier planszowych. Duży antykwariat komiksowy i książkowy. Organizujemy spotkania z autorami, rysownikami.

Nasz Facebook

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Będziesz na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.