fot. Marcin Wróbel

Marcin Bruchnalski

Urodzony w 1958 roku w Krakowie. Oboje jego rodzice byli grafikami. Odkąd pamięta kochał rysowanie, jednak postanowił złamać rodzinne tradycje i został lekarzem. Po dwóch latach pracy w szpitalu postanowił poświęcić się rysowaniu. Cztery lata później w 1993 otrzymał dyplom Akademii Sztuk Pięknych. Przez rok był asystentem w pracowni plakatu. Obecnie pracuje jako ilustrator współpracując z wieloma wydawnictwami - głównie w Polsce, również w USA, Anglii i Niemczech. W 1999 roku ilustrowana przez niego książka Małgorzaty Strzałkowskiej Rym Cym Cym... została nagrodzona przez Ibby. Stale współpracuje z czasopismem Świerszczyk. Kocha swoją pracę i wierzy że najlepsze ilustracje wciąż są przed nim. Jest ojcem trójki dzieci. Jeździ na rowerze i pływa.

www.bruchnalski.wordpress.com

Anna Kaszuba-Dębska

Malarka, graficzka, ilustratorka, autorka książek i filmów animowanych. Inicjatorka akcji artystyczno-interdyscyplinarnych (min. Projekt Szpilki, Emeryty), warsztatów kreatywnych dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Autorka książki biograficznej dla dorosłych pt. "Kobiety i Schulz" (wyd. słowo/obraz terytoria, Gdańsk 2016). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2018 w dziedzinie Literatura. Recenzentka książek dla dzieci na portalu Kultura Liberalna (zobacz). Projektantka licznych identyfikacji wizualnych, w tym min. Festiwalu Literatury dla Dzieci i Europejskich Dni Dziedzictwa.

Strona poświęcona projektom interdyscyplinarnym: www.projektszpilki.pl

Blog o książkach i nie tylko: kaszubadebska.blogspot.com

Rafał Szłapa

Rocznik 1976, absolwent ASP w Krakowie. Z wykształcenia Artysta grafik, a także technik druku sitowego. Twórca Ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier komputerowych, planszowych i karcianych oraz okładek książek. Przez lata związany z reklamą. Twórca sporej ilości krótkich komiksów publikowanych między innymi w Nowej Fantastyce, Przekroju, Gazecie Wyborczej, Echu miasta, Bluszczu oraz wielu innych. Autor komiksów historycznych: 2 albumy do serii o olimpijczykach, album o  Papieżu Janie Pawle II oraz zwycięski short Sierpniowa Niobe, w pierwszej edycji konkursu na komiks o Powstaniu warszawskim, który znalazł się także w podręczniku do szkoły podstawowej. Od 2010 roku scenarzysta, rysownik i wydawca cyklu komiksowego w klimatach superbohatersko-horrorowych pt. "Bler", który obecnie liczy już 6 tomów. Prywatnie szczęśliwy mąż Joanny i jeszcze szczęśliwszy tata Malwiny oraz małego Konrada.

Joanna Rusinek

Urodzona w 1978 r. Graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów, współwłaścicielka studia graficznego Kreska i Kropka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Współpracuje z gazetami i czasopismami, projektuje okładki płyt i książek, przede wszystkim jednak specjalizuje się w ilustrowaniu książek dla dzieci. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt projektów, w tym opracowanie takich tytułów jak Piotruś Pan czy Jan Brzechwa dzieciom, Samotny Jędruś Wojciecha Widłaka, Kreska i Kropek Jarosława Mikołajewskiego, Wszędzie pachnie czekoladą Danuty Wawiłow, Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą Agnieszki Frączek. Ilustrowała także książki swojego brata, Michała Rusinka.. Mieszka w Krakowie.

Dominika Wojtylak

Rysuje, maluje, fotografuje, ilustruje, a także bez umiaru czyta. Zarówno książki jak i obrazy traktuje jak podróże, w które coraz częściej zabiera dzieci i dorosłych, prowadząc warsztaty. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej Zielnik fantastyczny to seria ilustracji inspirowanych twórczością katalońskiej poetki Mercè Rodoreda.

Łukasz Dębski

Autor książek dla dzieci i dorosłych. Pisarz, poeta.

Prezes Fundacji Burza Mózgów, organizator ogólnopolskiego międzynarodowego Festiwalu Literackiego dla Dzieci w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

Inicjator nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego przyznawanego przez Prezydenta Miasta Krakowa od 2017 roku dla Najlepszej Książki dla Dzieci.

Alicja Karczmarska-Strzebońska

Urodzona w 1973 r. Artysta plastyk, pedagog, autorka i ilustratorka książek dla dzieci oraz gier komputerowych, projektantka kostiumów i rekwizytów teatralnych. Od wielu lat prowadząca autorskie warsztaty plastyczne dla dzieci m.in.: w Teatrze Groteska oraz Tworzenie jest przygodą w Klubie Łokietek. Ilustratorka wielu książek dla dzieci m. in.: serii książek o dobrej czarownicy (Czarownica i kot, Czarownica i ryba, Czarownica i kociaki, Czarownica i tajemnicza mikstura, Czarownica i pierniki, Czarownica i zimowe szaleństwa.), Podróży pościelotemTerry z lasu oraz wielu książek edukacyjnych.

Urszula Palusińska

Urodzona w 1984 r. Twórczyni filmów animowanych i ilustratorka.  Książka Majn Alef Bejs z jej ilustracjami zdobyła prestiżową BolognaRagazzi Award w kategorii non fiction, srebro w konkursie European Design Awards i wyróżnienia na biennale ilustracji ILUSTRARTE w Lizbonie. Jej pierwsza w pełni autorska książka Brzuchem do góry otrzymała tytuł Graficznej książki roku 2017 polskiej sekcji IBBY oraz zdobyła Bochui International Children's Literature Award w kategorii książki obrazkowej.

 

Julia Girulska

Urodzona w 1986 r. Animatorka kultury związana z krakowską Fundacją Burza Mózgów i wydawnictwem Korporacja Ha!art.

Zawodowo robi festiwale literackie. Od 2016 roku koordynatorka produkcji Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

Montażystka w TVP 3 Wrocław. Realizowała programy podróżniczo-wędkarskie jako operatorka. Z kamerą dotarła  do amazońskiej dźungli, dopłynęła do Przylądka Północnego, a z delifnami z kanału Mozambickiego do dzisiaj się serdecznie przyjaźni! 

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Będziesz na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.