Festiwal Literatury dla Dzieci

Największy festiwal literacki w Europie!

www.fldd.pl

 

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie. Festiwal Literatury dla Dzieci w 2019 roku odbył się już po raz szósty! W tym roku twórców Festiwalu i jego uczestników inspirowało hasło: Do źródła!

Nie sztuka powiedzieć: uczmy dzieci miłości do literatury. Sztuką jest przekuć to w czyn, zwłaszcza teraz, gdy stara poczciwa książka musi rywalizować z bezlikiem urządzeń, o których nie śniło się filozofom.
I Gutenbergowi też. Twórcy Festiwalu Literatury dla Dzieci, niesieni falą licznych wyrazów sympatii ze strony młodych i trochę starszych uczestników, rok w rok zakasają rękawy i szykują program pełen literackich wrażeń! Każego roku na nowo odkrywamy literaturę. 

Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować
do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. Każdego roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki towarzyszy nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej.

Festiwal Literatury dla Dzieci tradycyjnie odbywa się w Gdańsku i Krakowie, przeważnie na przełomie maja i czerwca. Dokładne daty i program festiwalowych wrażeń znajdziecie na stronie festiwalu.

Każdego roku Festiwalowi towarzyszy wybór najlepszej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Burzliwe obrady jury zaczynają się wczesną wiosną, by podczas gali finałowej Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie każdy mógł poznać ten jeden jedyny tytuł – KSIĄŻKĘ ROKU! Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego ufundowana jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Polub Festiwal Literatury dla Dzieci na Facebooku!

Będziesz na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Będziesz na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.